• Çalışma Saatleri

    Hafta İçi 9.00 - 18.00

  • Bize Ulaşın

    (+90) 850 4 200 300

konut sigortasi

Konut sigortası evinizin ve içinde bulunan eşyalarınızın yangın, deprem, sel vb. diğer risklerden korunmasını sağlayan sigorta çeşididir. Konut Sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken konuların başında poliçede belirtilecek olan bina bedelinin bahse konu meskenin inşa bedeli olmasıdır. Konutunuzun inşa bedeli yerine satış bedeli üzerinden sigortalanmış olması hasar durumunda size herhangi bir avantaj sağlamayacağı gibi poliçeleşme aşamasında da gereksiz yere fazla prim ödemenize neden olacaktır. Bir diğer önemli husus ise sigorta teminatlarında ki yakın sebep ilişkisine dikkat etmektir. Örneğin konut poliçenizde deprem teminatı olmadığını varsayalım. Bir deprem olduğunda binanız depremden hasar görmemiş, ancak deprem nedeniyle oluşan sarsıntıdan elektrik kontağı oluşmuş ve bu da yangın hasarı meydana gelmesine sebep vermiş olsun. Poliçenizde yangın teminatı olmasına rağmen yangının çıkış nedeni deprem olduğundan sigorta şirketi hasarınızı ödemez. Bu yüzden konut sigortası oldukça önemlidir.

Konut sigorta fiyatları evinizin bulunduğu il ve ilçeye göre farklılık gösterirken toplam kat sayısı, dairenizin bulunduğu kat, evinizin deprem risk bölgesine göre konumu, yapı tarzı ve daha bir çok özellik de konut sigortasının fiyatının belirlenmesinde etkili olmaktadır. Evinize uygun konut kredisi için fiyat teklifi formunu doldurarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Konut

EvetHayır
EvetHayır
Evet

zorunlu trafikbanner

Gelen Aramalar: konut sigortası fiyatları, konut sigortası nedir, konut sigortası zorunlu mu, ev sigortası, konut sigortaları, en ucuz konut sigortası, ev sigortaları, özel konut sigortası, konut paket sigortası, konut sigortası genel şartları.

trafik sigortasi

kasko sigortasi

konut sigortasi

isyeri sigortasi

dask sigortasi

insaat sigortasi

nakliyat sigortasi

bireysel emeklilik sigortasi

ferdikaza sigortasi